İsos Enerji
10,9 KWP Hybrid On Grid GES
İsos Enerji
10 Kilowatt On Grid Hybrid Güneş Enerjisi Sistemleri

Şebeke elektriğinin mevcut oluğu yerlerde uygulanan projelerdir. Üretim fazlası enerji hem şebekeye verilip hem de lithium bataryalarda depolanabilmektedir.

Sistemde 10 kiowatt hybrid inverter kullanılmaktadır. Hybrid inverter sayesinde fazla enerji depolanıp elektrik kesintileri ve akşamları kullanılabilmektedir. Enerji kesintilerinin çok fazla olduğu konutlarda kesintisiz yaşam sunmaktadır.

10 kilowatt güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri saatte 10.000 watt elektrik üretir. Güneş panelleri ortalama 2 m² üretilmektedir. 10 kilowatt için 20-25 adet güneş paneli kullanılır. Panellerin kurulacağı alanda, yürüme boşluğu, kablo tavası gibi envanterler olacağı için 100 m² çatı alanı 10 kilowatt güneş paneli için yeterli bir yer olacaktır.

Hibrit Sistem Nasıl Çalışır?

Güneş panelleri tarafından emilen güneş enerjisi, kullanılabilir elektrik üretmek için bir inverterden geçerek evinize, akünüze veya şebekeye gider. Güneş paneli en yüksek seviyede çalışırken aküde enerji depolama ve elektrik oranlarının yüksek olduğu akşam saatlerinde ya da herhangi bir şebeke arızasında depolanan enerjiyi kullanabileceğiniz şekilde çalışır. Ayrıca üretim fazlası enerjiyi şebekeye satarak ödeme alabilirsiniz.

On Grid Hybrid Güneş Enerjisi Sistemlerinin Avantajları

 • High Power Lityum Batarya Serisi hybrid (On Grid & Off Grid) sistemlerde yüksek voltajlı pil çözümleri sunmaktadır. Hightech Power 5.8 kilowatt saat Li-Ion Batarya Serisi’nde yeni nesil dâhili BMS (Battery Management System) teknolojisine sahip General Pack batarya ile Booster Pack bataryaların kombine edilip 4 adete kadar seri bağlanması ile birlikte toplam 23 kilowatt saate kadar depolama kapasitesi arttırılabilir. Solax / Tommatech Trio Hibrit Serisi İnvertörler ile kesintisiz ve kompakt bir enerji sistemi sunulmaktadır.
 • High Power Serisi Lityum Bataryalar %90 deşarj derinliğine sahip esnek, pratik, yüksek performanslı bir enerji depolama çözümüdür. Aynı zamanda yeni nesil LPF teknolojisine sahip seri güvenli enerji konsepti ile tasarlanmıştır.
 • High Power Serisi Lityum Bataryalar 10 yıl garantili olup 23 yıl ömür beklentilidir. Trio Hybrid Serisi İnvertörler ise 5 yıl garantilidir.
 • High Power Serisi Lityum Bataryalar sayesinde tüketim fazlası enerji şebekeye satıldıktan sonra bir kısmı depolanabilmektedir. Depolanan enerji akşam enerji ihtiyacı için ve elektrik kesintilerinde kullanılabilmektedir.
 • On Grid (şebekeye bağlı sistem) tasarımı yapılırken ileriye dönük hybrid inverter tercih edilebilir, kullanılan hybrid inverter sayesinde müşteri talep ettiği zaman sisteme High Power Serisi Lityum Batarya eklemesi yapabilir.
 • Proje Bilgileri

  Sistem Türü:

  Hybrid On Grid

  Güneş Paneli:

  24 ADET 455 WATT HALF CUT

  İnverter:

  10 KW HYBRİD

  Kurulu Güç:

  10.9 KWP

  Yer:

  URLA/İZMİR

  Teklif Al