ON GRID
Hibrit Güneş Enerjisi Sistemleri
ON GRID

Hibrit solar sistemler, On Grid ve Off Grid sistemlerin kombinasyonu olarak çalışır. Yenilenebilir enerji kaynaklarından daha fazla faydalanmak için geliştirilmiştir. Hibrit sistemler birden fazla kaynağın verimli şekilde kullanıldığı sistemlerdir. Hibrit güneş sistemleri, şebekeye bağlı ve şebekeden bağımsız güneş sistemlerinin en iyilerini birleştirir.

Temel olarak, pil depolarının eklenmesiyle şebekeye bağlı güneş enerjisidir. Pil, tepe yükü veya gece kullanımını dengelemek ve fazla gücü depolamak için kullanılır. Hibrit bir güneş paneli, hem şebekenin elektrik hatlarına bağlı kalmanıza hem de yedekleme deposu sisteminin hizmetini bir arada sunar.

Hava durumu şebekenizin lehine olmadığında ve güneş ışığı olmadığında, bu pil tüm evinize güç sağlar. Hibrit bir güneş enerjisi sistemi, güneş pilinizdeki tüm gücü kullansanız bile size güç çekmeye devam eder.

Solar Sistem Nedir?

Solar; kelime olarak güneş, güneşten yayılan enerji olarak tanımlanır. Güneşten dünyaya gelen ışınlar sayesinde elektrik enerjisi üretilmesi, solar enerji olarak da adlandırılır.

Solar enerji sistemleri, güneş enerjisinin yakalanması ve elektriğe çevrilmesi ile çalışır. Solar enerji, güneşteki hidrojen atomlarının helyum atomlarına dönüşmesi sonucu açığa çıkan ışınım enerjisidir.

10 Kilowatt On Grid Hybrid Güneş Enerjisi Sistemleri

Şebeke elektriğinin mevcut oluğu yerlerde uygulanan projelerdir. Üretim fazlası enerji hem şebekeye verilip hem de lithium bataryalarda depolanabilmektedir.

Sistemde 10 kiowatt hybrid inverter kullanılmaktadır. Hybrid inverter sayesinde fazla enerji depolanıp elektrik kesintileri ve akşamları kullanılabilmektedir. Enerji kesintilerinin çok fazla olduğu konutlarda kesintisiz yaşam sunmaktadır.

10 kilowatt güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri saatte 10.000 watt elektrik üretir. Güneş panelleri ortalama 2 m² üretilmektedir. 10 kilowatt için 20-25 adet güneş paneli kullanılır. Panellerin kurulacağı alanda, yürüme boşluğu, kablo tavası gibi envanterler olacağı için 100 m² çatı alanı 10 kilowatt güneş paneli için yeterli bir yer olacaktır.

Hibrit Sistem Nasıl Çalışır?

Güneş panelleri tarafından emilen güneş enerjisi, kullanılabilir elektrik üretmek için bir inverterden geçerek evinize, akünüze veya şebekeye gider. Güneş paneli en yüksek seviyede çalışırken aküde enerji depolama ve elektrik oranlarının yüksek olduğu akşam saatlerinde ya da herhangi bir şebeke arızasında depolanan enerjiyi kullanabileceğiniz şekilde çalışır. Ayrıca üretim fazlası enerjiyi şebekeye satarak ödeme alabilirsiniz.

On Grid Hybrid Güneş Enerjisi Sistemlerinin Avantajları:

  • High Power Lityum Batarya Serisi hybrid (On Grid & Off Grid) sistemlerde yüksek voltajlı pil çözümleri sunmaktadır. Hightech Power 5.8 kilowatt saat Li-Ion Batarya Serisi’nde yeni nesil dâhili BMS (Battery Management System) teknolojisine sahip General Pack batarya ile Booster Pack bataryaların kombine edilip 4 adete kadar seri bağlanması ile birlikte toplam 23 kilowatt saate kadar depolama kapasitesi arttırılabilir. Solax / Tommatech Trio Hibrit Serisi İnvertörler ile kesintisiz ve kompakt bir enerji sistemi sunulmaktadır.
  • High Power Serisi Lityum Bataryalar %90 deşarj derinliğine sahip esnek, pratik, yüksek performanslı bir enerji depolama çözümüdür. Aynı zamanda yeni nesil LPF teknolojisine sahip seri güvenli enerji konsepti ile tasarlanmıştır.
  • High Power Serisi Lityum Bataryalar 10 yıl garantili olup 23 yıl ömür beklentilidir. Trio Hybrid Serisi İnvertörler ise 5 yıl garantilidir.
  • High Power Serisi Lityum Bataryalar sayesinde tüketim fazlası enerji şebekeye satıldıktan sonra bir kısmı depolanabilmektedir. Depolanan enerji akşam enerji ihtiyacı için ve elektrik kesintilerinde kullanılabilmektedir.
  • On Grid (şebekeye bağlı sistem) tasarımı yapılırken ileriye dönük hybrid inverter tercih edilebilir, kullanılan hybrid inverter sayesinde müşteri talep ettiği zaman sisteme High Power Serisi Lityum Batarya eklemesi yapabilir.